Užitočná poradňa

Ceresit STOP VLHKOSTI

Ako vzniká nadmerná vlhkosť?

Až 12 litrov vodnej pary denne vyprodukuje jedna rodina pri bežných každodenných činnostiach ako sú varenie, pranie, kúrenie,... Vzduch môže obsahovať len určité množstvo vody a keď je jej podiel príliš vysoký sústreďuje sa predovšetkým na chladnejších miestach (napr. na oknách a zle zaizolovaných stenách) alebo nábytku. Vlhkosť sa môže objaviť kdekoľvek a negatívne ovplyvňuje klímu.

Čím sa nadmerná vlhkosť prejavuje?

Ak nadmerná vlhkosť nemá kam uniknúť, sústreďuje sa na chladných miestach vo vašej domácnosti, na oknách, v nevykurovaných priestoroch alebo zle zaizolovaných stenách. Kondenzácia vodnej pary na oknách je prvým príznakom nadmernej vlhkosti v domácnosti a môže vyvolávať pocit chladu. Ak problémy s nadmernou vlhkosťou nebudete riešiť včas, jej dôsledky môžu priniesť zdravotné riziká spojené s nástupom rôznych alergií. Prejavmi nadmernej vlhkosti sú:

  • výskyt plesní a vlhkých miest na stenách
  • odlupovanie farby a odliepanie tapiet 
  • stuchnutý vzduch
  • kondenzácia vodnej pary na oknách
  • žlté škvrny na oblečení a kožených poťahoch
 
Ako fungujú produkty Ceresit STOP VLHKOSTI – pohlcovač vlhkosti a zápachu?

Ceresit STOP VLHKOSTI je prístroj na pohlcovanie nadmernej vlhkosti, ktorý k svojej činnosti nepotrebuje batérie a ani elektrickú energiu. Vďaka ultra absorpčným kryštálikom, z ktorých sú absorpčné tablety 2v1 vyrobené, pohlcujú nadmernú vlhkosť a premieňajú ju na roztok. Vyzrážaný roztok sa sústreďuje v spodnej časti prístroja. Zároveň patentovaná technológia v modrej časti tablety neutralizuje zápach. Pohlcovanie nadmernej vlhkosti začína hneď po zmontovaní prístroja a vložení tablety. Tablety zmenšujú svoj objem, rozpúšťajú sa až kým kompletne nezmiznú. Vtedy je čas na vyliatie nazhromaždenej tekutiny a vloženie novej tablety. Ceresit STOP VLHKOSTI je priateľský k životnému prostrediu a pomáha riešiť problémy s nadmernou vlhkosťou.

Podľa čoho viem, aký prístroj Ceresit STOP VLHKOSTI mám použiť?

Súčasťou každého jedného prístroja Ceresit STOP je absorpčná tableta 2v1 alebo 3v1. Máme pre vás riešenie šité na mieru, pre každú miestnosť.

Ceresit STOP VLHKOSTI Micro je vhodný do menších priestorov s rozlohou 10m2 alebo 25m3. Do prístroja s moderným dizajnom používajte menšie tablety 300 g 2v1 (pohlcujú vlhkosť & zápach) alebo 3v1 s broskyňovou vôňou.
Do miestností s rozlohou cca 20m2 alebo 50m3 používajte Ceresit STOP VLHKOSTI 450 g s jednou tabletou. 
 
Do veľkých priestorov s rozlohou cca 40m2 alebo 100m3 používajte prístroj s dvoma absorpčnými tabletami Ceresit STOP VLHKOSTI 900 g. 
 
Kde sa dajú pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI použiť?

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP je možné použiť v ktorejkoľvek miestnosti v domácnosti na zabezpečenie čistejšieho a zdravšieho ovzdušia. Ideálne do kúpeľne, kuchyne, pivnice, garáže ale aj do spálne, či obývacej izby. Prístroj Ceresit STOP nepotrebuje batérie ani elektrickú energiu a preto je vhodný aj do karavanov, lodí, chát. Prístroj si vyberajte podľa rozlohy miestnosti.

Kam prístroj Ceresit STOP umiestniť?

Aby ste dosiahli čo najväčší účinok prístroj umiestnite tak, aby okolo neho bol voľný priestor cca 10 cm z každej strany. Zabezpečíte tak dostatočný priestor na cirkuláciu vzduchu. Prístroj umiestnite tak, aby bol mimo dosahu detí a domácich zvierat. Neumiestňujte ho v blízkosti vykurovacích telies.

Ako dlho trvá, kým prístroj začne fungovať a poklesne objem vlhkosti vo vzduchu?

Prvé kvapky sú viditeľné do 24 hodín, v závislosti od relatívnej vlhkosti vzduchu a teploty v miestnosti. Trvanlivosť jednej tablety 450 g je zhruba 2 mesiace v miestnosti cca 20m2 alebo 50m3. Trvalé používanie Ceresitu STOP VLHKOSTI prispieva k zlepšeniu klímy a zdravšiemu prostrediu vo vašej domácnosti.

Kde sa dajú produkty Ceresit STOP kúpiť?

Informácie kde si môžete produkty zakúpiť nájdete v časti distributérov.

Potrebuje prístroj Ceresit STOP elektrickú energiu?

Nie, nepotrebuje. Absorpčná tableta po rozbalení a vložení do prístroja začne na seba viazať vlhkosť, funguje samočinne. Zachytená vlhkosť sa premieňa na roztok, ktorý sa sústreďuje v spodnej časti prístroja.  Ceresit STOP VLHKOSTI je priateľský k životnému prostrediu a pomáha riešiť problémy s nadmernou vlhkosťou.

Odkedy som vymenil okná za plastové, vlhne mi stena a v rohu sa vyskytuje pleseň. Ide len o dve izby, ktoré sú krajné (mám krajný byt). Predtým som tento problém nemal. Čo mám proti tomu robiť?

Veľmi častým následkom pri výmene plastových okien je aj zrážanie vodnej pary na oknách. Priestor sa tým uzavrie a prestane "dýchať" prepúšťať vlhkosť späť do prostredia. Tak isto zateplenie budovy utesní škáry, cez ktoré predtým vlhkosť unikala a vodná para zostáva "uväznená" v priestore. Vetranie je jedným z riešení tohto problému, ale v zimnou období je to komplikovanejšie. 

Na zmiernenie problémov odporúčame použiť inovovaný prístroj Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° s vylepšenou účinnosťou až o 40% v porovnaní s predchádzajúcim prístrojom.

Členitý tvar má väčšiu styčnú plochu a nadmernú vlhkosť pohlcuje rýchlejšie. Jeden prístroj odporúčame použiť do miestnosti cca 50 m3.

Ak máte pocit, že vlhkosť je príliš vysoká, môžete použiť aj viac prístrojov.

V prvom rade by som vám odporučila odstrániť pleseň prípravkami na ich likvidáciu - napr. Ceresit Stop Plesni. Pleseň sa zlikviduje a prostriedok penetruje do omietky, steny a zárodky likviduje aj v nich. Keďže píšete, že v rokoch sa vyskytuje pleseň, skúste ešte prípadne skontrolovať, či nejde o technický problém - zatekanie zo strechy. 

Manipulácia s prístrojom je jednoduchá. Po vložení tablety sa hneď aktivuje a tableta začne vlhkosť absorbovať. Po jej spotrebovaní vložíte novú tabletu a nazhromaždenú tekutinu jednoducho vylejete do toalety.

Súčasťou spálne máme i pracovňu a taktiež tu, pre nedostatok miesta, sušíme i prádlo. Z toho dôvodu sa nám v zimnom období rosia plastové okná v spodnej časti. Nepomáha ani časté vetranie, preto by sme radi vyskúšali pohlcovače vlhkosti...

Veľmi častým následkom pri výmene plastových okien je aj zrážanie vodnej pary na oknách. Priestor sa tým uzavrie a prestane "dýchať" prepúšťať vlhkosť späť do prostredia. Vetranie je jedným z riešení tohto problému, ale v zimnou období je to komplikovanejšie. 

Na zmiernenie problémov odporúčame použiť inovovaný prístroj Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° s vylepšenou účinnosťou až o 40% v porovnaní s predchádzajúcim prístrojom.

Členitý tvar má väčšiu styčnú plochu a nadmernú vlhkosť pohlcuje rýchlejšie. Jeden prístroj odporúčame použiť do miestnosti cca 50 m3.

Ak máte pocit, že vlhkosť je príliš vysoká, môžete použiť aj viac prístrojov.

Čo by som mal použiť na odvlhčenie bytu? Severná stena nie je zateplená (nezateplená bytovka) a byt je umiestnený na prvom poschodí, pod nami je pivnica a severný roh je tým pádom úplne katastrofálny. Guma pri posteli je celá mokrá a zbiera sa tu voda.

Výmenou plastových okien aj zatepľovaním bohužiaľ vznikajú aj negatívne aspekty, nie len tie pozitívne.

Zateplením a výmenou okien sa priestor uzavrie a nadmerná vlhkosť nemá kam uniknúť. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité pravidelné vetranie.

Prevenciou proti vzniku plesní a nadmernej vlhkosti je aj používanie pohlcovača vlhkosti Ceresit Stop. V týchto dňoch uvádzame inovovanú verziu AERO 360°, ktorá má v porovnaní s predchádzajúcou až o 40% väčší účinnok. Prístroj pohlcuje nadmernú vlhkosť a neutralizuje pachy spôsobené nadmernou vlhkosťou (napr. stuchnutý vzduch).

Ak sa rozhodnete pre použitie prístroja, umiestnite ho v rohoch miestnosti, kde sa sústreďuje najstudenší a najvlhší vzduch, kvôli slabému prúdeniu vzduchu.

Syn prevrhol nádobu s Ceresitom, kde už bola nahromadená tekutina. Všimla som si to, až keď sa tekutina vsala do koberca. Ani koberec ani drevenú podlahu pod ním nie je teraz možné vysušiť. Existuje nejaké riešenie, čo spraviť?

Na odstránenie škvŕn spôsobených tekutinou z pohlcovača vlhkosti Ceresit odporúčame aplikovať Glauberovu soľ alebo sodium sulfate (je možné ich zakúpiť v lekárňach).

Najskôr skúste odsať prebytočnú tekutinu pomocou papierových utierok - toto ste už predpokladám urobili a v tomto momente, je to už bezpredmetné.
Potom aplikujte Glauberovu soľ  v cca 0,5 cm hrúbke (nevtierať do koberca).

Po 12-24 hodinách by soľ mala skryštalizovať do pevného bloku a vytiahnuť modré farbivo. (vytvrdnutú soľ "rozbite", rozdrvte napr. kladivom).

Potom pozametajte, resp. vysajte vysávačom.

Vyhnite sa čisteniu čističmi a detergentami, aby ste sa vyhli hydrolýze.

Ceresit STOP VLHKOSTI absorpčné vrecúška

Ako je možné bojovať proti zápachu a stuchnutému vzduchu v domácnosti?

Stuchnutý vzduch v domácnosti je následkom nadmernej vlhkosti vo vašej domácnosti. Na riešenie tohto problému vyskúšajte použiť produkty Ceresit STOP VLHKOSTI.

Do menších priestorov ako sú skrine, topánky, skrinky na topánky, športové tašky, šatníky, automobil sú ideálne absorpčné vrecúška Ceresit STOP. Pohlcujú nadmernú vlhkosť a zároveň osviežujú vzduch jemnou levanduľovou vôňou. Odporúčaná veľkosť miestnosti je cca 10m2.
 
Akým spôsobom sa dá vyriešiť problém s vlhkosťou v menších priestoroch ako sú skrine, šatníky, automobil, skrinky na topánky,..?

Do malých priestorov sú ideálne absorpčné vrecúška Ceresit STOP VLHKOSTI s jemnou levanduľovou vôňou.

Ako absorpčné vrecúška Ceresit fungujú?

Absorpčné vrecúška Ceresit STOP pomáhajú udržať váš šatník a zásuvky suché a svieže. Ideálne sú do malých uzavretých priestorov. 
Vďaka exkluzívnej technológii absorpčné vrecúško s jednostranne priedušnou tkaninou prepúšťa nadmernú vlhkosť zo vzduchu dovnútra a zároveň zabraňuje jej spätnému úniku do priestoru. Bezpečne chráni pred vytečením vody, znečistením a vznikom vlhkých škvŕn. Ich použitie je veľmi jednoduché: Vrecúško vyberte z krabice tak, aby ste ho nepoškodili. Ak ste ho prederavili, vyhoďte ho. Vrecúško položte na požadované miesto vodorovne bielou textilnou časťou nahor. Neprikrývajte žiadnymi predmetmi. Vrecúško začne okamžite fungovať, pohlcuje vlhkosť & osviežuje vzduch. Pohltená vlhkosť sa vo vnútri vrecúška zmení na gél. Trvanlivosť vrecúška je 4-6 týždňov, v závislosti od relatívnej vlhkosti vzduchu. Keď sa všetok granulát zmení na gél, vrecúško vyhoďte a použite nové.

 
Ak chcem použiť absorpčné vrecúška, potrebujem nejaký prístroj?

Nie, absorpčné vrecúška nepotrebujú k svojej funkcii prístroj. Po rozbalení sú ihneď pripravené na použitie. Stačí ich umiestniť na požadované miesto. Keď sa všetok granulát vo vnútri vrecúška zmení na gél, vrecúško vyhoďte a použite nové.

Je používanie absorpčných vrecúšok Ceresit STOP bezpečné?

Vďaka exkluzívnej technológii absorpčné vrecúško s jednostranne priedušnou tkaninou prepúšťa nadmernú vlhkosť zo vzduchu dovnútra a zároveň zabraňuje jej spätnému úniku do priestoru. Bezpečne chráni pred vytečením vody, znečistením a vznikom vlhkých škvŕn.

STOP PLESNI

Ako bojovať s plesnivými škvrnami v domácnosti?

Ceresit STOP VLHKOSTI je účinný prostriedok na odstránenie plesní. Účinne odstráni plesne, baktérie, machy a lišajníky z obkladov, dlažieb, silikónov, stien, omietok v interiéri.

Aké baktérie a nečistoty je schopný Ceresit STOP PLESNI odstrániť?

Ceresit STOP PLESNI je dezinfekčný sprej a odstraňovač plesní. Odstraňuje nečistoty, plesne, baktérie, machy a lišajníky vyskytujúce sa v interiéri.

Akú dlhú dobu musí Ceresit STOP PLESNI pôsobiť?

Ceresit STOP PLESNI sa predáva vo fľaši s rozprašovačom. Prostriedok stačí nastriekať na požadované miesto (vo vzdialenosti 3-5 cm), počkať 5-10 minút a utrieť pleseň handričkou alebo kefou. Ak je potrebné, aplikáciu je nutné zopakovať. Predmety (okrem stien, omietok) je potrebné opláchnuť vodou.

Na aké povrchy je možné Ceresit STOP PLESNI použiť?

Je možné ho použiť na mnoho druhov konštrukčných materiálov, steny, murivo, škáry, obklady a dlažby, silikónové tmely. Ideálny na odstránenie plesní v kúpeľniach, sprchových kútoch, bazénoch, domoch, pivniciach, kuchyniach, stenách, skladoch, podlahách a terasách. 

Na akej báze funguje výrobok Ceresit STOP PLESNI?

Ceresit STOP PLESNI je veľmi efektívny biocídny produkt* (dezinfekčný prostriedok).

*Používajte dezinfekčný prípravok bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o výrobku.
Nikdy výrobok nepoužívajte v kombinácií s inými čistiacimi prostriedkami (napr. WC čističmi). Môže dôjsť k nebezpečným chemickým reakciám. Nepoužívajte na citlivé kovy.
 
V sprchovom kúte v kúpeľni sa tvorí pleseň, avšak len v oblasti, kde sa nachádza tesniaci silikón. Vetranie nie je možné, keďže v kúpeľni nemám okná, len jedny menšie dvere. Kúpeľna je veľmi malá. Ako mám problém odstrániť natrvalo?

Plesne na silikónoch sú veľmi častým javom pri nedostatočnom vetraní a vlhkom prostredí, ale môžu byť spôsobené aj nízkym obsahom protiplesňových prvkov v silikóne.

Oporúčame vám na pleseň aplikovať Ceresit Stop Plesni. Ak je pleseň masívna, aplikáciu zopakujte niekoľkokrát.

Keď pleseň zmizne ako prevenciu odporúčame používať pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop. Momentálne na trh uvádzame inovovaný prístroj AERO 360°, ktorý má ešte o 40% vyšší účinok ako pôvodný prístroj. Ako prevencia proti vzniku plesni slúží aj utretie silikónu po každom sprchovaní, do sucha.

Ak máte otázky ohľadne vplyvu nadmernej vlhkosti na vaše zdravie alebo vás zaujíma konkrétny produkt Ceresit STOP, pošlite nám vašu otázku. Uveďte prosím vašu e-mailovú adresu a osobne vám odpovieme.

Opýtať sa

More

Ako produkty

používať Pomôžeme vám vyriešiť váš problém

Ceresit STOP SYSTÉM

Viac informácií o produktoch Ceresit STOP SYSTÉM

Kde kúpim Ceresit?

Nájdite si najbližšie miesto predaja Ceresit STOP VLHKOSTI.


Zavrieť
Stop Vlhkosti s aromaterapiou To musíte skúsiť! Viac informacií